Spelartrupper

Om du upptäcker några felaktigheterna eller konstigheter i laglistorna är vi väldigt tacksamma om du mejlar oss på nsd.coachen@everysport.se.

Följande lag ingår:
Lag: Luleå HF
Serie: Elitserien herrar

Forwards Total Okt Nov Dec Jan Feb
Einar Emanuelsson +0p 0 0 0 0 0
Petter Emanuelsson +0p 0 0 0 0 0
Karl Fabricius +15p 2 2 4 6 1
Niklas Olausson +28p 5 3 7 4 9
Anton Toolanen +0p 0 0 0 0 0
 
Backar Total Okt Nov Dec Jan Feb
Kim Johansson +0p 0 0 0 0 0
Daniel Sondell +0p 0 0 0 0 0

Följande matcher ingår i tävlingen för Luleå HF.
Datum Tid Hemmalag Bortalag Resultat  
9 okt 19:00
Luleå
Frölunda
  3 - 0   +20p
14 okt 19:00
Luleå
Brynäs
  7 - 4   +29p
19 okt 19:00
Färjestad
Luleå
  3 - 0  
21 okt 19:00
Luleå
Modo
  1 - 0   +12p
23 okt 18:30
Skellefteå
Luleå
  2 - 3   e.förl +15p
26 okt 19:00
AIK
Luleå
  0 - 3   +20p
28 okt 19:00
Luleå
Södertälje
  3 - 2   +17p
30 okt 18:30
Brynäs
Luleå
  4 - 2   +10p
2 nov 19:00
Luleå
Linköping
  4 - 1   +16p
4 nov 19:00
Frölunda
Luleå
  3 - 1   +6p
6 nov 18:30
Luleå
Färjestad
  3 - 2   +13p
18 nov 19:00
Luleå
Timrå
  3 - 4   e.förl +16p
20 nov 16:00
HV 71
Luleå
  4 - 1   +5p
23 nov 19:00
Luleå
Djurgården
  3 - 1   +13p
25 nov 19:00
Färjestad
Luleå
  3 - 0  
27 nov 18:30
Timrå
Luleå
  1 - 4   +21p
29 nov 19:00
Luleå
Frölunda
  2 - 4   +7p
2 dec 19:00
Linköping
Luleå
  0 - 2   +15p
4 dec 18:30
Luleå
Brynäs
  2 - 3   +9p
7 dec 19:00
Djurgården
Luleå
  4 - 1   +4p
9 dec 19:00
Luleå
AIK
  2 - 1   e.förl +11p
11 dec 16:00
Södertälje
Luleå
  3 - 2   +13p
26 dec 16:00
Luleå
HV 71
  2 - 1   +12p
28 dec 19:00
Modo
Luleå
  2 - 4   +18p
30 dec 19:00
Luleå
Skellefteå
  1 - 2   +8p
2 jan 16:00
Brynäs
Luleå
  2 - 0   +1p
4 jan 19:00
Frölunda
Luleå
  3 - 4   e.förl +14p
6 jan 18:30
Luleå
Modo
  2 - 3   +10p
8 jan 16:00
Luleå
Djurgården
  2 - 1   e.förl +15p
11 jan 19:00
HV 71
Luleå
  3 - 2   +10p
15 jan 16:00
Luleå
Färjestad
  3 - 2   e.förl +13p
18 jan 19:00
Luleå
HV 71
  5 - 4   e.förl +23p
20 jan 19:00
Luleå
Linköping
  3 - 5   +14p
22 jan 19:00
Skellefteå
Luleå
  2 - 0   +1p
25 jan 19:00
Luleå
Timrå
  3 - 2   +13p
27 jan 19:00
Luleå
AIK
  1 - 2   +6p
29 jan 18:30
Luleå
Södertälje
  1 - 3   +6p
1 feb 19:00
Färjestad
Luleå
  2 - 0   +1p
5 feb 18:30
Linköping
Luleå
  2 - 1   +6p
17 feb 19:00
Södertälje
Luleå
  0 - 3   +21p
19 feb 18:30
Luleå
Brynäs
  2 - 3   e.str +11p
22 feb 19:00
Timrå
Luleå
  2 - 4   +16p
24 feb 19:00
Luleå
Skellefteå
  5 - 2   +29p
26 feb 16:00
Djurgården
Luleå
  2 - 4   +16p
1 mar 19:00
AIK
Luleå
  1 - 2   e.str +8p
3 mar 19:00
Modo
Luleå
  0 - 1   e.str +8p
5 mar 18:30
Luleå
Frölunda
  0 - 1   +3p